14k White Gold Diamond Engagement Ring with Shared Prong Diamond Accents
$2,580.00 NZD
This 14k white gold diamond engagement ring is enlivened by a delicate row of expertly set shared prong diamonds. Each diamond shares a single prong, giving the impression that the diamonds are floating across the top of the band. Let the magic of this ring inspire you as the highly polished surface delights the eye with elegant simplicity. The center highlights a sparkling 1/2 carat round cut diamond.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 1.7 mm |
| Clarity : | SI2 |
| Color : | I |
| Minimum Weight : | 0.20 |
| Number Of Diamonds : | 10 |
| Shape : | Round |
| Clarity : | SI2 |
| Color : | I |
| Minimum Weight : | 0.50 |
| Number Of Diamonds : | 1 |
| Shape : | Round |
| Setting Type : | Four Prong |
| Width : | 1.7 mm |
The product may be provided by a different brand of comparable quality.
The actual product may vary slightly from the image shown.
Shop amazing plants at The Node – a top destination for plant lovers


.jpg)









.jpg)





.jpeg)





.jpeg)



.jpeg)








.jpeg)



.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)




.jpeg)
.jpg)

.jpeg)






.jpeg)
.jpeg)




.jpeg)





.jpeg)


.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)







.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)





.jpeg)



.jpeg)






.jpg)
.jpeg)









.jpg)


ulva-Logo.jpg)




.jpeg)



.png)















.png)
























