14k White Gold Diamond Channel Cathedral Engagement Ring
$2,658.43 NZD
A brilliant row of channel set diamonds highlights the center diamond of this elegant cathedral silhouette engagement ring. Expertly crafted in 14k white gold, the center highlights a sparkling 1/2 carat round cut diamond. The bright mirror finish adds to the allure.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 2.6 mm |
| Clarity : | SI2 |
| Color : | I |
| Minimum Weight : | 0.20 |
| Number Of Diamonds : | 10 |
| Shape : | Round |
| Clarity : | SI2 |
| Color : | I |
| Minimum Weight : | 0.50 |
| Number Of Diamonds : | 1 |
| Shape : | Round |
| Setting Type : | Four Prong |
| Width : | 2.6 mm |
The product may be provided by a different brand of comparable quality.
The actual product may vary slightly from the image shown.
Shop amazing plants at The Node – a top destination for plant lovers


.jpg)









.jpg)





.jpeg)





.jpeg)



.jpeg)








.jpeg)



.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)




.jpeg)
.jpg)

.jpeg)






.jpeg)
.jpeg)




.jpeg)





.jpeg)


.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)







.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)





.jpeg)



.jpeg)






.jpg)
.jpeg)









.jpg)


ulva-Logo.jpg)




.jpeg)



.png)















.png)
























