14k White Gold Channel Set Engagement Ring with Engraved Sides
$2,928.00 NZD
A beautiful expression of love, this 14k white gold engagement ring features channel set diamond accents and engraving along the sides in an attractive scroll motif. The center highlights a sparkling 1/2 carat round cut diamond.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 3.6 mm |
| Clarity : | SI2 |
| Color : | I |
| Minimum Weight : | 0.21 |
| Number Of Diamonds : | 14 |
| Shape : | Round |
| Clarity : | SI2 |
| Color : | I |
| Minimum Weight : | 0.50 |
| Number Of Diamonds : | 1 |
| Shape : | Round |
| Setting Type : | Prongs |
| Width : | 3.6 mm |
The product may be provided by a different brand of comparable quality.
The actual product may vary slightly from the image shown.
Shop amazing plants at The Node – a top destination for plant lovers


.jpg)









.jpg)





.jpeg)





.jpeg)



.jpeg)








.jpeg)



.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)




.jpeg)
.jpg)

.jpeg)






.jpeg)
.jpeg)




.jpeg)





.jpeg)


.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)

.jpeg)







.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)





.jpeg)



.jpeg)






.jpg)
.jpeg)









.jpg)


ulva-Logo.jpg)




.jpeg)



.png)















.png)
























